wtorek, 14 maja 2013

ANIA

Stylowa Nowa Huta jest ROWEROWA

Przed Wami ANIA HOJWA, licencjonowana przewodniczka po Krakowie, która kocha rower, dlatego stara się łączyć te dwie pasje.
Obecnie ANIA organizuje Święto Cykliczne. Został ostatni miesiąc na promocję, dlatego w maju ma w głowie tylko rowery. Na szczęście jest również miejsce na historię Krakowa i nieustanna nauka swojego miasta. Poza jazdą na rowerze uwielbia czytać. Ukochani autorzy to Jane Austin, Jacek Hugo-Bader oraz Wisława Szymborskia.Stylowa Nowa Huta: Jak długo mieszkasz w Nowej Hucie?
Ania: Od 3 roku życia.

StNH: Czym jest dla Nowa Huta?
A: Najmłodszą siostrą Krakowa. Jedyne miejsce, gdzie wśród blokowisk panuje zieleń. Wciąż niedoceniana, a tak fascynująca.

StNH: Twoje nowohuckie wspomnienie?
A: Kolejki pod Światem Dziecka.
StNH: Opowiedz nam o rowerze, rowerach, o swojej rowerowej zajawce, swojej rowerowej Nowej Hucie
A: Pomysł na rower to początkowo niedzielny kaprys. Z czasem rowerowa pasja rozkręcała się coraz bardziej. Teraz jako członek Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, chciałabym propagować jazdę na rowerze, gdzie się da. Szczególnie na linii Rynek - Pl. Centralny. Mamy skarb, najlepsze drogi
rowerowe w Krakowie, doceńmy to. W tym roku jeszcze bardziej chcę to podkreślić, organizując wraz z ARTzoną Święto Cykliczne w Nowej Hucie.
A:
Zapraszam wszystkich rowerzystów. Wiele spotkań, pokazów, filmów, czeka na nowohuckich mieszkańców. Do festiwalu zostało 20 dni. Ale już teraz można czynnie przyłączyć się do budowy festiwalu (zapraszam na http://polakpotrafi.pl/projekt/swieto-cykliczne-krakow), który odbędzie się w dniach od 1 do 9 czerwca. Dołącz do Święta Cyklicznego, będzie o nas głośno:)fot. Aleksander Hordziej

4 komentarze: