środa, 3 kwietnia 2013

SZAFING W KUŹNI

Czy wiecie, że w Nowej Hucie od kilku lat cyklicznie odbywają się Szafingi?

Szafingi (swapy) polegają na wymianie rzeczy wszelakich, można wymieniać się ubraniami, dodatkami i akcesoriami. Korzyść dla wymieniających jest obopólna - każdy może upolować nową lub używaną rzecz, jednocześnie pozbywając się tych, w których już się nie chodzi i których już się nie używa… i to za darmo.
Szafing są eko, są ekonomiczne, gdyż kupowanie nowej odzieży i akcesoriów jest kosztowne, a dzięki takiej akcji możemy zaoszczędzić. Są też ekologiczne ponieważ wspierają ekologiczną ideę wielorazowości i recyklingu, czyli ponownego wykorzystania materiałów.
Coraz więcej kobiet poluje na super okazje nie w sklepach, a na spotkaniach takich jak Szafing w Kuźni.


Co można wziąć na nasz Szafing? Niemal wszystko: ubrania, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy… Ważne jest, by wszystkie rzeczy przyniesione na wymianę były w dobrym stanie, takie jakie sami chcielibyśmy dostać..Organizatorzy przygotowali KONKURS dla uczestniczek i uczestników, w którym nagrody ufundowali:
Pola Bawełny (www.polazbawelny.pl),
Merryland (www.merryland.pl),
Pracownia Artystyczna DRU (www.facebook.com/pracowniaartdru)

Na Szafing wybiera się Stylowa Nowa HutaSpotykamy się 18 kwietnia o godzinie 16.00-18.00 w Klubie Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14, Kraków.
Organizatorzy:


fot. Aleksander Hordziej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz