wtorek, 23 kwietnia 2013

SZAFING, CZYLI WYMIANA BARTEROWA JEST DOBRA

SZAFING = SHARING


Stylowa Nowa Huta wzięła udział w Szafingu, który po raz dziewiąty został zorganizowany przez portal Ekorodzice.pl oraz Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14. Stylowa Nowa Huta jest stałą bywalczynią Szafingów.MITY

Szafing jest tylko dla Pań. To nie prawda, że Szafing jest tylko dla Pań. Panowie, którzy uczestniczyli w wymiance mogą to potwierdzić. 

Na Szafingu wyminiamy tylko ciuchy. Nic bardziej mylnego,  na Szafingach możemy wymieniać oprócz ubrań niemal wszystko, książki, płyty, biżuterię, sprzęt domowy, filmy... Wymianki mogą być zaskakujące, ktoś przyniesie konsolę, ktoś samowar.

Szafing pozwala wrócić z pustymi rękami do domu. To się nigdy nie zdarza, kto choć raz uczestniczył w wymiankach ten wie. I nie potrafimy tego wyjaśnić :)

FAKTY


Używane rzeczy są zdrowsze. Dopiero po 6 – 10 praniach wypierają się szkodliwe substancje.

Szafingi są ekonomiczne, gdyż kupowanie nowej odzieży i akcesoriów jest kosztowne, a dzięki takiej akcji możemy zaoszczędzić. 

Szafingi ekologiczne, ponieważ wspierają ekologiczną ideę wielorazowości i recyklingu, czyli ponownego wykorzystania materiałów.

Szafingi wpisują się w nurt sharing economy - ekonomia dzielenia się, ponieważ z dzielenia się tym, co mamy w nadmiarze i chcemy przekazać dalej.O tym kogo Stylowa Nowa Huta spotkała podczas Szafingu opowiemy niebawem.

fot. Aleksander Hordziej

2 komentarze:

  1. Super akcja! Więcej takich! <3
    Orientujecie się kiedy będzie następny raz, bądź inne miejsca, które organizują podobne akcje? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejny Szafing w Kuźni jeszcze przed wakacjami, już 20 czerwca (16.00-18.00). My będziemy na 100% :P

    OdpowiedzUsuń